Górnictwo

Górnictwo

Produkty zabezpieczenia górotworu lub wyrobisk dołowych dla górnictwa – Zapewniamy większe bezpieczeństwo prac w górnictwie podziemnym

Jako czołowy światowy producent i dostawca żerdzi kotwowych i chemicznych materiałów budowlanych dla górnictwa, oferujemy Państwu niezawodne rozwiązania zapewniające większe bezpieczeństwo i skuteczność.

W ciągu ostatnich 15 lat rozwinęliśmy – zgodnie z przyjętą strategią – nasz segment górniczy drogą przemyślanego przejmowania wiodących firm. Stworzyliśmy światową sieć ośrodków technicznych pracujących na rzecz górnictwa, odpowiadających najwyższym wymaganiom w zakresie jakości i niezawodności świadczonych usług. Za ich pośrednictwem zaoferujemy klientom indywidualne, dostosowane do ich potrzeb rozwiązania, idealnie odpowiadające określonym obszarom zastosowania.

Konstruujemy i wytwarzamy produkty zabezpieczenia górotworu, które zwiększają bezpieczeństwo w trakcie drążenia szybów, drążenia nowych przekopów lub odbudowy szybów górniczych. Instalacja naszych wysokiej jakości żerdzi kotwowych i stosowanie w górnictwie oferowanych przez nas środków chemicznych to prosta droga do zwiększenia produktywności, zmniejszenia kosztów i lepszej ochrony życia ludzkiego.

Lokalna obecność i niestandardowe rozwiązania: źródło naszych sukcesów w branży górniczej.

Dziś górnictwo to jeden z najsilniejszych segmentów naszej działalności: silnie zaznaczamy swoją obecność w najważniejszych regionach górniczych świata. Dzięki rozbudowanej strukturze geograficznej, klienci mogą korzystać z wszechstronnej wiedzy specjalistycznej naszych ekspertów i niestandardowych rozwiązań odpowiadających najnowszym osiągnięciom technicznym – bez względu na to, gdzie znajdują się ich kopalnie.

Stale poszerzamy asortyment produktów. Nasze usługi mają charakter kompleksowy, dlatego możemy zaoferować najszerszy dostępny na lokalnych rynkach branży górniczej asortyment produktów zabezpieczenia wyrobisk podziemnych w zakresie wydobywania surowców.

Dysponujemy bogatą wiedzą ekspercką na temat stali, materiałów kompozytowych, chemikaliów i materiałów budowlanych. To nasz sposób na dostarczanie klientom kompletnych rozwiązań systemowych dostosowanych do ich indywidualnych wymagań.

Górnictwo

Oto lista usług z zakresu górnictwa podziemnego, które możemy państwu zaoferować:

  • Projektujemy i konstruujemy elastyczne i bezpieczne produkty do zabezpieczenia wyrobisk podziemnych.
  • Produkty wytwarzamy we własnym zakresie, zgodnie z najsurowszymi standardami i normami
  • Stale monitorujemy jakość naszej pracy – zarówno wewnątrz zakładu, jak i poza nim
  • Zapewniamy terminowe dostawy – w każde miejsce i o każdej porze
  • Przyjmiemy każde wyzwanie! Naszą specjalnością są indywidualne, dostosowane do potrzeb rozwiązania

Żerdzie kotwowe – elastyczna stabilizacja podziemnych wyrobisk

Oferujemy Państwu szeroką gamę żerdzi kotwowych, składających się z prętów stalowych, linek i prętów wydrążonych, a także urządzeń wzmocnionych włóknem szklanym (GRP). Bogactwo oferty sprawia, że możemy zawsze zapewnić Państwu optymalne rozwiązanie dostosowane do wymagań wynikających z warunków danej kopalni. 

Górnictwo

Żywica i wkłady cementowe – efektywny sposób przenoszenia obciążeń

Czy Państwa obszar drążenia usytuowany jest w rozdrobnionej, niestabilnej skale? Żaden problem:  nasze kotwy skalne można elastycznie łączyć z wkładami z żywicy i cementu, które zapewniają natychmiastowe przenoszenie obciążenia, a tym samym bezpośrednie bezpieczeństwo.

Produkty pasywnego zabezpieczenia górotworu – elastyczne dostosowanie do geometrii wykopu

Potrzebne pasywne zabezpieczenie w celu natychmiastowej stabilizacji? Produkty z naszego asortymentu profili zabezpieczających, siatek i typoszeregu żerdzi kotwowych można elastycznie dostosować do warunków panujących na miejscu instalacji. Wszystkie nasze systemy wykazały swoją przydatność w ciągu wielu lat stosowania.

Górnictwo

Systemy żywic iniekcyjnych – rozwiązanie zapobiegające infiltracji wody (i gazu)

Wypełnianie szczelin, czy ochrona obszaru lub strefy drążenia przed napływem wody (i gazu): w każdym przypadku mamy dla Państwa odpowiedni system żywic iniekcyjnych. Nasze systemy wtryskowe zapewniają szybką konsolidację stref uszkodzeń w wyrobiskach górniczych.

Akcesoria instalacyjne – bezproblemowa instalacja zapewniająca większą wydajność

Świadczymy usługi w sposób kompleksowy, oferując wszystko, co potrzeba z jednego źródła. Obejmuje to również – co zrozumiałe – dobór wysokiej jakości akcesoriów. I tak: do wszystkich naszych produktów i systemów dopasowujemy pompy, a także narzędzia wiertnicze służące do łatwego i szybkiego montażu pod ziemią.

DSI Schaum Chemie Sp. z o.o.

użyj formularza kontaktowego
wyślij do nas wiadomość e-mail
lub zadzwoń do nas:
+48-32-355 90-81