Tunelarstwo

Tunelarstwo

Produkty przeznaczone do stabilizacji gruntu w drążeniu tuneli – bezpieczne drążenie tuneli z DSI Underground

Dostarczamy nasze wysokiej jakości produkty i systemy tunelowe dla klientów na całym świecie, aby zapewnić większe bezpieczeństwo w przemyśle podziemnym i poprawić środowisko pracy. Potrzebujesz wydajnego rozwiązania z jednego źródła, które jest dostosowane do Twoich potrzeb? Porozmawiaj z nami: Dostosowujemy nasze produkty i systemy do Państwa potrzeb i oferujemy kompletne rozwiązania dla Państwa indywidualnych wymagań w zakresie drążenia tuneli. Oferujemy kompletną linię produktów do stabilizacji gruntu, która jest stale rozbudowywana przez dział techniczny i innowacyjny rozwój. Z tego transferu technologii możecie Państwo korzystać każdego dnia.

Rozwiązania systemowe dla tuneli – systemy sprawdzone na przestrzeni dziesięcioleci

Jako dostawca systemowy opracowujemy, produkujemy i dostarczamy całą linię produktów w zakresie stabilizacji gruntu i wykopów przeznaczonych do drążenia tuneli. Nasze innowacyjne produkty i systemy cieszą się doskonałą opinią na całym świecie. Dzięki szerokiej gamie kotew, kotew skalnych, rozwiązań pasywnej stabilizacji oraz znanemu i sprawdzonemu systemowi AT – Pipe Umbrella System, możemy przyczynić się do bezpieczeństwa Państwa projektu związanego z drążeniem tuneli. Posiadamy certyfikat ISO 9001 i dysponujemy w pełni rozwiniętą logistyką, spełniającą najwyższe standardy jakości.

Tunelarstwo

Oferujemy następujące usługi w zakresie tuneli:

 • Projektujemy i rozwijamy zaawansowane technicznie systemy do drążenia tuneli
 • Produkujemy we własnym zakresie i zapewniamy dostępność naszych systemów i specjalnego wyposażenia – zawsze i wszędzie
 • Oferujemy szeroką gamę produktów samowiercących do stabilizacji gruntu
 • Gwarantujemy punktualną dostawę
 • Kompetentni i doświadczeni inżynierowie pracujący w naszych działach technicznych wdrażają na czas rozwiązania specjalne dostosowane do potrzeb klienta
 • Na życzenie przeszkolimy Państwa pracowników lub zapewnimy nadzór nad montażem
 • Oferujemy planowanie techniczne ze zintegrowaną obsługą klienta

Co nas wyróżnia

DSI Underground jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości systemów tunelowych. Dzięki wysokiej jakości naszych produktów i systemów oraz niezawodnej obsłudze klienta cieszymy się doskonałą opinią. Jako liderzy innowacji od dziesięcioleci oferujemy Państwu szeroką gamę zaawansowanych technicznie rozwiązań. Aktywnie promujemy rozwój techniczny i projekty badawcze. Globalne zgłoszenia patentowe dowodzą naszej wiodącej pozycji i stanowią podstawę naszego sukcesu – z korzyścią dla Państwa. Jesteśmy niezależnym dostawcą systemów i kompetentnym partnerem w zakresie drążenia tuneli.

Tunelarstwo

System kotew samowiercących DSI® Drill – Stabilność w trudnych warunkach gruntowych

Czy Państwa projekt musi być ukończony tak szybko jak to możliwe? Samowiercący system stabilizacji gruntu DSI® Drill jest skutecznym rozwiązaniem. Wiercenie, instalacja oraz opcjonalnie iniekcja zaczynu, wykonywane w jednym cyklu technologicznym, co pozwala na znaczną oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnymi systemami. Nasz system kotew samowiercących jest bardzo elastyczny: Ma on szeroką gamę zastosowań – gwoździe gruntowe, mikropale, gwoździe skalne oraz kotwy gruntowe. Czy trudne warunki gruntowe oraz niestabilność ścian wierconego otworu stanowią problem? System kotew samowiercących DSI® Drill zapewnia bezpieczeństwo i wydajność. Oprócz wyżej wymienionych zastosowań, system DSI® Drill może być również stosowany jako wstępne zabezpieczenie stropu lub lanca w robotach iniekcyjnych, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo w projekcie.

Kotwy skalne – elastyczna stabilizacja w robotach podziemnych

Oferujemy szeroki wybór kotew skalnych do budowy tuneli. Poniższe produkty wchodzą w skład naszej bogatej oferty kotew:

 • Kotwy mechaniczne, wklejane i kotwy prętowe
 • Kotwy mechaniczne – iniekcyjne COMBI-BOLT
 • Kotwy cierne
 • Kotwy cierne rozprężne OMEGA-BOLT®
 • Kotwy iniekcyjno – urabialne H-Tex
 • Kotwy linowe
 • Kotwy z tworzywa GRP i kotwy dynamiczne Posimix

Dzięki tym produktom zawsze jesteśmy w stanie zapewnić optymalne rozwiązanie dla indywidualnych wymagań Państwa projektu w zakresie budowy tuneli.

Tunelarstwo

Systemy obudowy wstępnej i tymczasowej – sprawdzone systemy obudowy wyprzedzającej

Czy Twój tunel drążony jest w masywie skalnym czy gruntowym, który jest podatny na osiadanie, słaby lub spękany? Mamy rozwiązanie. Nasz system AT – Pipe Umbrella zwiększa stateczność masywu w obszarze roboczym poprzez przenoszenie obciążeń w kierunku wzdłużnym, oferując tym samym większe bezpieczeństwo pracy w przodku. Ponadto oferujemy Państwu lance i wbijane płyty jako element obudów wyprzedzających. Dzięki naszym uniwersalnym systemom, znajdziemy najlepsze rozwiązanie techniczne dla Państwa projektu.

Systemy odwiertów drenażowych – Oszczędność czasu przy odwadnianiu

Oferujemy dwa wydajne i bezpieczne systemy odwadniające. Lanca podciśnieniowa AT - TUBESPILE jest idealna do czasowego odwadniania masywu w otoczeniu wyrobiska i zapewnia łatwą instalację przez samowiercenie. Nasz system odwodnień AT zapewnia także możliwość głębokiego odwodnienia. System ten można stosować zarówno do prac odwadniających prowadzonych równolegle z postępem w tunelu, jak i do prac na zawodnionych zboczach.

Obudowy pasywne – elastyczne dostosowanie do geometrii wyrobiska

Czy potrzebujesz natychmiastowej stabilizacji gruntu czy skał w przodku? Różnorodność naszych systemów obudów pasywnych - dźwigarów kratowych, profili nośnych obudów podporowych, mat (siatek) i taśm do kotew pozwala na elastyczne dostosowanie do wymagań na miejscu. W warunkach górotworu skutkującego wysokim stopniem konwergencji wyrobiska, nasze elementy upodatniające Lining Stress Controllers (LSC) zapewniają absorbcję znacznych deformacji. Wszystkie nasze systemy sprawdzają się w użyciu od dziesięcioleci.

Tunelarstwo

Systemy iniekcyjne i izolacje przeciwwodne – rozwiązania w zakresie napływu wód

Do zabezpieczenia przed napływającą wodą i konsolidacji luźnych skał w tunelach oferujemy Państwu system iniekcji kleju DSI® Inject. Systemy te można również wykorzystać do konsolidacji gruntów niespoistych oraz jako wysokiej jakości produkt do iniekcji zabezpieczającej przed przesączaniem się wody. Nasze systemy iniekcyjne zapewniają szybką konsolidację stref uskoków podczas budowy tuneli – zwiększając bezpieczeństwo projektu.

Akcesoria, wyposażenie i serwis z jednego źródła

Jesteśmy dostawcą kompleksowym. Oczywiście obejmuje to również pasujące, wysokiej jakości akcesoria do wszystkich naszych produktów i systemów, jak również wyposażenie do szybkiego i łatwego montażu. Nasz zespół serwisowy składający się z doświadczonych inżynierów z przyjemnością udzieli Państwu wsparcia we wszystkich kwestiach ogólnych dotyczących naszych produktów do stabilizacji gruntu.

DSI Schaum Chemie Sp. z o.o.

użyj formularza kontaktowego
wyślij do nas wiadomość e-mail
lub zadzwoń do nas:
+48 32 3559081