Tunelarstwo

Tunelarstwo

Produkty zabezpieczenia gruntu w drążeniu tuneli - bezpieczne przekopy z DSI Underground

Naszym klientom na całym świecie dostarczamy wysokiej jakości produkty i systemy do drążenia tuneli, przyczyniając się w ten sposób do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy pod ziemią.

Jeśli potrzebne Państwu efektywne rozwiązanie pochodzące od jednego dostawcy i dostosowane do potrzeb – służymy pomocą: dostosowujemy nasze produkty i systemy do potrzeb klientów, oferując kompletne rozwiązania zgodne z ich indywidualnymi wymaganiami w zakresie drążenia tuneli.

Oferujemy pełną linię produktów i systemów zabezpieczenia gruntu – stale rozwijanych i wspieranych usługami serwisu technicznego. Składają się one na pakiet technologii, z którego mogą Państwo na bieżąco korzystać.

Rozwiązania systemowe do drążenia tuneli – systemy sprawdzone w ciągu dziesiątek lat użytkowania

Jako dostawca systemów, konstruujemy, produkujemy i dostarczamy całą linię produktów do wykonywania wykopów oraz systemy zabezpieczania gruntu na potrzeby drążenia tuneli. Nasze nowatorskie produkty i systemy cieszą się doskonałą opinią na całym świecie.

Szeroka gama kotew, żerdzi kotwowych, zabezpieczeń pasywnych oraz dobrze znany i sprawdzony system AT – Pipe Umbrella – produkty te pozwalają nam najlepiej zadbać o bezpieczeństwo drążonych przez Państwa tuneli. Posiadamy certyfikat zgodności z normą ISO 9001. Dysponujemy rozbudowanym zapleczem logistycznym, spełniającym najwyższe standardy jakości.

Tunelarstwo

Nasza oferta usług w zakresie drążenia tuneli:

 • Projektujemy i konstruujemy wysokiej klasy systemy drążenia tuneli
 • Wytwarzamy produkty we własnym zakresie, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić dostępność naszych systemów i specjalnego sprzętu – zawsze i wszędzie
 • Oferujemy szeroki asortyment produktów zabezpieczenia gruntu, które samodzielnie wykonują przewiert.
 • Gwarantujemy terminową dostawę
 • Kompetentni i doświadczeni inżynierowie pracujący w naszych działach technicznych wdrażają indywidualnie dobrane rozwiązania w wymaganym terminie
 • Na życzenie przeszkolimy Państwa pracowników lub zapewnimy nadzór nad montażem
 • Oferujemy planowanie technicznych rozwiązań połączone z obsługą klienta

Czym się wyróżniam

DSI Underground jest czołowym dostawcą wysokiej klasy systemów dla tunelarstwa. Źródłem naszej znakomitej reputacji jest wysoka jakość produktów i systemów oraz niezawodne usługi świadczone klientom. Jako liderzy innowacji, od dziesiątek lat oferujemy obszerny asortyment technicznie zaawansowanych rozwiązań. Aktywnie promujemy rozwój techniczny i projekty badawcze. Zgłoszenia patentowe w wielu krajach świata są dowodem naszej wiodącej pozycji w tym względzie i podstawą efektywnych działań – z korzyścią dla klientów. Jesteśmy niezależnym dostawcą systemów i Państwa kompetentnym partnerem w dziedzinie drążenia tuneli.

Tunelarstwo

System DYWI® Drill Hollow Bar – stabilność w słabym podłożu

Czy Państwa projekt wymaga jak najszybszej realizacji? Skutecznym rozwiązaniem problemu jest samowiercący system kontroli DYWI® Drill Hollow Bar. Wiercenie, instalacja i – ewentualnie – utrwalanie wgłębne, wykonywane są w jednym kroku operacyjnym, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu w porównaniu do konwencjonalnych systemów.

Nasz system prętów wydrążonych jest niezwykle elastyczny: zakres zastosowań sięga od żerdzi stalowych do umacniania gruntu, kotew gruntowych i mikropali po żerdzie kotwowe i kotwy skalne.

Słabe podłoża i niestabilne odwierty stanowią dla Państwa problem? Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest system DYWI® Drill Hollow Bar. Oprócz wcześniej wspomnianych zastosowań, systemu DYWI® Drill Hollow Bar można również używać do wykonywania obudowy wbijanej wyprzedzającej, stosowanej w celu wstępnego wzmocnienia, względnie do utrwalania wgłębnego, zwiększającego stopień bezpieczeństwa wykopu.

Kotwy i żerdzie kotwowe – elastyczne stabilizacja podziemnych wyrobisk

Oferujemy szeroką gamę kotew i żerdzi kotwowych na potrzeby drążenia tuneli. Wymienione niżej produkty to część naszego bogatego asortymentu kotew:

 • Kotwy mechaniczne, kotwy śrubowe skalne do żywic iniekcyjnych i prętów zbrojeniowych
 • Kotwy kombinowane CT-Bolt
 • Stabilizatory tarcia
 • Kotwy cierne rozprężne OMEGA-BOLT® 
 • Kotwy cierne samowiercące POWER SET
 • Kotwy z włókna szklanego i żerdzie kotwowe, zapewniające wysokiej jakości zabezpieczenie w trakcie drążenia tuneli

Dzięki tym produktom możemy zawsze zapewnić Państwu optymalne rozwiązanie dostosowane do wymagań wynikających z warunków projektowanego tunelu.

Tunelarstwo

Wstępne zabezpieczenie – sprawdzone systemy pozwalające wcześniej zwiększyć stabilność

Czy drążony przez Państwa tunel znajduje się w gruncie podatnym na osiadania, słabym lub łączonym? Mamy rozwiązanie. System AT – Pipe Umbrella zwiększa stabilność w obszarze roboczym poprzez przeniesienie obciążenia w kierunku wzdłużnym, co zapewnia większe bezpieczeństwo pracy w obszarze drążenia. Ponadto oferujemy pale i płyty do obudowy wbijanej wyprzedzającej. Nasze uniwersalne systemy pozwolą znaleźć rozwiązanie techniczne optymalne dla Państwa projektu.

Systemy wiercenia odwadniającego – odwadnianie gruntu bez straty czasu

Oferujemy dwa efektywne i bezpieczne systemy odwadniania. System AT – TUBESPILE Vacuum Lance jest idealnym w przypadku tymczasowego odwadniania gruntu w pobliżu wykopów. Można go łatwo zainstalować jako system samowiercący.

System AT – Drainage nadaje się do głębokiego odwadniania. Można go stosować zarówno do robót odwadniających prowadzonych równolegle do postępu robót w tunelu, jak i do nasyconych wodą stoków.

Pasywne zabezpieczanie – elastyczny sposób dostosowania do geometrii wykopu

Potrzebna metoda pasywnego zabezpieczenia gruntu w celu natychmiastowej stabilizacji? Nasz wybór dźwigarów kratowych, profili wsporczych, mat i pasów z żerdzi kotwowych umożliwia elastyczne dostosowanie do miejscowych warunków. W przypadku mas skalnych, zastosowanie sterowników naprężenia obudowy (Lining Stress Controllers, LSC) umożliwia kontrolowane uwalnianie naprężeń. Wszystkie nasze systemy wykazały swoją przydatność w ciągu wielu lat stosowania.

Tunelarstwo

Systemy wtryskiwania i hydroizolacji – rozwiązanie problemu wody napierającej

Do zapobiegania napływowi wody i konsolidacji luźnych skał w trakcie drążenia tunelu oferujemy system DYWI® Inject Resin. Wymienione systemy można także stosować z powodzeniem do konsolidacji gleb niespoistych oraz jako wysokiej klasy produkt zapobiegający przesączaniu gruntu. Nasze systemy wtryskowe zapewniają w każdym przypadku szybką konsolidację stref uskoku w obszarach drążenia tuneli – a w konsekwencji większe bezpieczeństwo projektu.

Akcesoria, sprzęt i usługi z jednego źródła

Jesteśmy dostawcą kompleksowym. Oczywiście dotyczy to również akcesoriów wysokiej jakości odpowiednio dopasowanych do wszystkich naszych produktów i systemów, a także sprzętu do szybkiego i łatwego montażu.

Zespół techniczny złożony z doświadczonych inżynierów chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania ogólne i te, dotyczące konkretnych produktów zabezpieczenia gruntu.

DSI Schaum Chemie Sp. z o.o.

użyj formularza kontaktowego
wyślij do nas wiadomość e-mail
lub zadzwoń do nas:
+48-32-355 90-81